• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : وبسایت شورای اسلامی شهرمقدس مشهد
   تعداد بازدید: 78
   کد: 160318
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
   رئیس کمیسیون اقتصادی ، سرمایه‌گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهدمقدس در بازدید از منطقه شش:

   مجموعه مدیریتی شهر مشهد واقعیت موجود در حاشیه شهر را بپذیرند

   رئیس کمیسیون اقتصادی ، سرمایه‌گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد گفت: یکی از مشکلات مناطق حاشیه شهر فقدان سند مالکیت رسمی و شناسنامه‌دار است و در این راستا مجموعه مدیریتی شهر مشهد، اعم از آستان قدس رضوی، شهرداری، ثبت اسناد و املاک، استانداری و ... باید واقعیت های موجود را به رسمیت بشناسند و بپذیرند.
   بازدید رئیس کمیسیون اقتصادی ، سرمایه‌گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهدمقدس از منطقه شش

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در حاشیه بازدید از شهرداری منطقه 6 شهرداری مشهد به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و اظهار کرد: تاکنون بازدیدهای متعددی از مناطق مختلف انجام شده تا با همکاران مستقر در این مجموعه‌ها و همچنین دیدار نزدیک با مراجعان، از نزدیک گفتگویی انجام شود و به منظور رفع برخی مسائل خاصی که مناطق با آنها روبرو هستند با مدیران صحبت شود.
   وی با بیان اینکه شهرداری منطقه 6 جزو مجموعه های خوب و موفق شهرداری مشهد محسوب می‌شود، گفت: این منطقه با مسائل متعددی روبروست که از جمله آنها می‌توان به مناطق پیرامونی اعم از شهرک‌های شهید رجایی و شهید باهنر و دیگر شهرک های اطراف اشاره کرد که با مشکل فقدان سند مالکیت رسمی و شناسنامه‌دار روبر هستند.
   رئیس کمیسیون اقتصادی ، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد در ادامه گفت: امیدواریم در تعامل با آستان قدس رضوی و دیگر مسئولین مرتبط با این مسائل و با استفاده از قانون حمایت از احیا، نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری بتوانیم به این مسائل ورود پیدا کنیم و با همکاری یکدیگر در جهت حل مشکلات شهروندان گام برداریم.
   نوروزی تصریح کرد: مجموعه مدیریتی شهر مشهد اعم از آستان قدس رضوی، شهرداری، ثبت اسناد و املاک، استانداری و ... باید واقعیت‌های موجود را به رسمیت بشناسند و بپذیرند.
   وی با بیان اینکه جمعیتی بین 230 تا 260 هزار نفر در منطقه 6 سکونت دارند، گفت: بیش از 85 درصد این جمعیت در شهرک‌های شهید رجایی، شهید باهنر و دیگر مناطق اطراف سکونت دارند که از جمعیت بسیاری از شهرهای کشور بیشتر است.
   رئیس کمیسیون اقتصادی ، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد در ادامه به تشریح اقدامات شورای پنجم شهر مشهد در زمینه انجام یک اقدام ساختارمند و برنامه‌ریزی پایدار به منظور بهبود شرایط این مناطق پرداخت و اظهار کرد: در گام نخست ستاد بازآفرینی با تصمیم اعضای شورا شکل گرفت و اساسنامه آن نیز به تصویب رسیده است که به زودی تشکیل خواهد شد.
   نوروزی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در حاشیه شهر مشهد سکونت دارند، گفت: این عدد با جمعیت بسیاری از استان‌های کشور برابری می‌کند و یا حتی بیشتر است و لذا مدیریتی نیازمند بوده تا مسائل خاص آنها را بررسی و درصدد رفع آنها برآید.
   وی تصریح کرد: جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری در نقاط دیگر کشور دارای استاندار، معاونان متعدد، فرمانداران و مدیران کل و ... است ولی در مجموعه سنگین مشهد به لحاظ ساختار مدیریتی دچار مشکل هستیم و نتوانسته‎ایم برنامه‌ریزی خوبی برای مقابله با آن انجام دهیم.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه سعی شده تا سازمان بازآفرینی برای کارایی بیشتر، دارای جایگاهی فرابخشی در مجموعه شهرداری باشد، گفت: ستاد بازآفرینی و شورای امنیت کشور موضوع ایجاد سازمان اجرایی برای بافت پیرامونی شهر مشهد را مصوب کرده ولی متاسفانه با گذشت مقطع زمانی، این مصوبه رها شد و معتقدیم این مهم نیاز شهر است.
   نوروزی خاطرنشان کرد: در گذشته شاهد فعالیت مدیریت بافت فرسوده بودیم ولی جایگاه این مدیریت و اختیارات آن متناسب با این حجم کار نبوده چرا که نسبت به مسائل باید به صورت خاص پرداخته شود تا بتوان آنها را حل کنیم.
   وی اشاره‌ای هم به موضوع ایجاد گروه‌های تسهیل‌گری داشت و در این خصوص بیان کرد: این گروه‌ها باید از افراد متخصص و ساکنان محله هدف شکل گیرد؛ گروه‌های تسهیل‌گر در تعامل با ساکنان محلات و به‌کارگیری شهروندان می‌توانند مسائل و مشکلات مردم را پیگیری کنند تا بتوانیم برون‌رفتی برای این‌کار داشته باشیم.

    

   تعداد بازدید: 78
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
پیوند ها
پایگاه خبری شهرداری
نظارت و بازرسی شهرداری
شهر الکترونیک مشهد
پورتال مشهد
آمار بازدید
مجموع بازدیدها : 2,223,058
تعداد بازدید امروز : 166
تعداد بازدید دیروز : 461
آخرین به روزرسانی : 09:38  1398/03/27
ارتباط با ما
آدرس :

میدان 17شهریور - هفده شهریورشمالی  14/4

تلفن : 051-33649848، 051-33641532
فاکس :051-33649992
رایانامه :shahrdar6@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط پورتال منطقه شش شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد