آخرین اخبار

احداث پاتوق محله، سهم محله شهید معقول از پروژه های زودبازده منطقه شش
۱۴۰۱/۰۵/۲۲

احداث پاتوق محله، سهم محله شهید ...

شهردار منطقه شش از احداث پاتوق محله به منظور ایجاد سرزندگی و ...

ادامه خبر >
معارفه مسئول اجرائیات منطقه شش
۱۴۰۱/۰۵/۱۹

معارفه مسئول اجرائیات منطقه شش

استوار یکم محمدجواد یزدانی به عنوان مسئول جدید این سمت معارفه شد.

ادامه خبر >

اطلاعیه ها

راه اندازی سامانه مشارکت های اجتماعی
۱۴۰۱/۰۳/۰۴

راه اندازی سامانه مشارکت های ...

تشکل های منطقه می‌توانند بعد از تکمیل ثبت نام در سایت درخواست ...

ادامه خبر >

مناقصه مزایده

شماره: 6/1401/10601

منطقه 6 استعلام

موضوع : ایجاد سکو و همسطح سازی فضای سبز حاشیه کال امیرآباد

...

زمان شروع:1401/05/25
تاریخ پایان دریافت اسناد: 1401/05/29 13:00:00
مهلت تحویل پیشنهاد تا تاریخ: 1401/05/29 13:00:00
زمان بازگشایی پاکات: 1401/05/30 10:00:00
اطلاعات بیشتر

زندگی در منطقه

 • معرفی منطقه

  معرفی منطقه

  شهرداری منطقه شش در سال ۱۳۷٠ در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) کارخود را با هدف خدمت به زائران و مجاوران آغاز کرد و ساختمان اداری شهرداری منطقه ۶ در خیابان۱۷ شهریور واقع می باشد.

  مسئولین شهرداری منطقه شش با نگاهی ویژه به برنامه ریزی برای ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات به شهروندان و ساختن محیطی دلپذیر برای آنان پرداخته تا با خلق توانایی های جدید شاهد افزایش رضایتمندی شهروندان باشیم؛ در همین راستا مشکلات و نارسایی های گذشته در منطقه را شناسایی و اولویت بندی نموده است .

  منطقه شش ، منطقه ای است که بعنوان یکی از مهمترین مسیرهای دسترسی به حرم مطهر امام رضا (ع) با نظام های توسعه یافته کالبدی ، عملکردی ، زیست محیطی ، خدمات شهری ، اجتماعی ، بلاخص در حوزه های اقامتی - زیارتی - تفریحی و سرمایه گذاری اقتصادی و ... ایده آل برای سکونت ، کار و فعالیت ، تفریح و گذران اوقات فراغت می باشد .

  موقعیت‌جغرافیایی این منطقه به لحاظ دسترسی سریع و آسان به سایر امکانات شهری از قبیل : گمرک ، راه آهن ، فرودگاه ، پایانه بار ، ترمینال مسافربری ، قطار شهری و همچنین امکانات گسترده واحدهای تجاری این محدوده سبب شده تا ظرفیت فوق العاده ای برای حضور صنوف مختلف ایجاد گردد و تجار بزرگ ، صادرکنندگان و دفاتر نمایندگانی کارخانجات و غیره جذب این منطقه شوند .

  از جمله ویژگیهای منحصر به فرد منطقه ، همجواری با بارگاه مطهر رضوی، مبدا ورودی شهر مشهد از سمت شهرستان سرخس ، وجود 52 بوستان و پارک خطی و سرانه فضای سبز 7 و 23 صدم متر مربعی ، وجود بناهای تاریخی، استفاده از فرصت مجاورت با فرودگاه، راه آهن، پایانه مسافربری و همچنین دسترسی آسان جهت تقویت قطب زیارتی گردشگری منطقه است.

  منطقه 6 با مساحت 1869 هکتار ، هشتمین منطقه از لحاظ وسعت بوده که جمعیتی بالغ بر ۲۳۲ هزارنفر را در خود جای داده است ، و هفتمین منطقه از نظر جمعیت در بین مناطق بوده است.

  این منطقه دارای سه ناحیه و 15 محله می باشد که از شـمال به خیابان ضلع جنوبی 75 متری رضوی و محدوده کارمـندان تا خیـابـان سـرخـس ،ازغرب به بلوار17 شهریور ، ازجنـــوب بــه بلـوار شهید شیرودی تا قسمت شـرق بولوار شهید رستمی و شهـرک شهید آقا مصطفی خمینی و ازشـرق به شهرک شهیدباهنر و شهـید رجائـی منتهی می شود .

نقشه منطقه

منطقه یک منطقه نه منطقه سه منطقه نه منطقه دو منطقه نه منطقه سه منطقه نه

تصاویر منطقه

سرمایه گذاری

شهردار منطقه

2LPYsdm+2LHYs9iqINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmF2YbYt9mC2YcgNg==

کاظم یزدان مهر

31294440
yazdanmehr-k@mashhad.ir

خدمات شهروندی

No Cache
Gt: 2.5849054654439
Qt: 1.8290376663208